spacer po lesie, las

Dopiero niedawno dowiedziałam się jak ważne jest poznawanie i budowanie relacji ze sobą. No bo wiecie, zazwyczaj nie zastanawiamy się skąd wynikają dane emocje. Ani nie myślimy nad tym jak dobrze siebie znamy, no bo jak niby moglibyśmy siebie nie znać?

Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele w naszym życiu zależy właśnie od tego. Jak wiele rzeczy o których nawet pojęcia nie mamy, bo leżą głęboko w podświadomości decyduje za nas. Gdzieś niedawno przeczytałam, że aby coś zmienić to trzeba być świadomym istnienia tego. No i faktycznie. Bo jeśli nie wiemy, że popełniamy jakiś błąd to, czy będziemy go w stanie naprawić? Albo jak to zrobić? Czasami takie rzeczy potrafią niszczyć nam wszystko w życiu. Podkopywać pewność siebie, sprawiać, że siebie nie lubimy. A my nawet nie wiemy, że to to. Dlatego najpierw trzeba siebie poznać i zrozumieć. Mi pomagają w tym wyjątkowe kobiety które tu przedstawiłam.  Mają ogrom wiedzy i pozytywnej energii, którą dzielą się ze światem. Dzięki nim poukładałam sobie w głowie pewne rzeczy.

Maria Janiec – Jej konto na instagramie odkryłam całkowicie przypadkowo. Od razu polubiłam ją za sposób w jaki wszystko tłumaczy, spokojnie i rzeczowo. Mówi o emocjach i uczuciach w sposób tak logiczny, jakby tłumaczyła matematykę. Dlatego nie ma siły, żebyś jej nie uwierzyła, a powie Ci, że jesteś piękna i powinnaś siebie lubić. Maria porusza bardzo wiele naprawdę ciekawych tematów. Mówi o kobiecości, akceptacji swojego ciała, uczy jak nawiązać relację ze sobą. Na przykładzie swojego związku, pokazuje jak piękna i subtelna potrafi być relacja z drugą osobą. Prowadzi konto na instagramie, a oprócz tego od czasu do czasu nagrywa dłuższe filmy na Youtube.

Magdalena Olech – Jest psychoterapeutką. I oprócz sesji indywidualnych, prowadzi również grupy wsparcia dla kobiet – także w formie warsztatów wyjazdowych. Mam wielką nadzieję, że kiedyś uda mi się na niego wyjechać! Niedawno napisała też książkę pt. “Jestem” w której opisuje historie 9 kobiet w różnych sytuacjach życiowych. Blog Magdaleny jest inspiracją przede wszystkim dla kobiet. Pokazuje, że jesteśmy dobre, ważne i piękne. Czasami o tym zapominamy i wpadamy w rożne kompleksy, nie doceniamy siebie. Dzięki jej artykułom łatwiej jest sobie wytłumaczyć i poukładać pewne sprawy, być bardziej spełnioną w życiu.

Katarzyna Miller – Nie wiem, czy jest jeszcze ktoś, kto jej nie zna. Ja odkryłam ją nie dawno i stała się dla mnie wielką inspiracją. Jest doświadczoną psychoterapeutką z bardzo ciepłym i pozytywnym nastawieniem do życia. Zaczęłam od jej książek, a ostatnio znalazłam całe mnóstwo rozmów z nią na Youtube. W internecie można tez przeczytać bardzo wiele felietonów jej autorstwa. Pisze dużo o związkach, ale porusza też trudne tematy jak np. alkoholizm, jest też o rodzicielstwie i toksycznych relacjach. O tym wszystkim mówi wprost, bez trudnych definicji i z poczuciem humoru.

Beata Pawlikowska – Szczerze powiedziawszy nie przyszło by mi do głowy, żeby powiązać ją z jakimiś innymi tematami niż podróżowanie. Przeglądałam Youtube i w propozycjach wyświetliło mi się jej nagranie. Okazało się, że konto Beaty to ogromna ilość motywacyjnych filmów. Jest niezwykle spokojną kobietą, która czerpie inspirację i siłę ze swoich podróżniczych doświadczeń. Beata pokazuje jak pozytywnie podchodzić do życia, uczy pracy nad sobą i uważności.  Mówi jak wiele zależy w życiu od naszych myśli. Od tego czy jesteśmy wdzięczni za to co posiadamy i jaki stosunek mamy do samych siebie.

A od kogo wy czerpiecie inspirację?

Share: